Yhteystiedot

Hallitus

Varsinaiset Jäsenet Koulu Varajäsenet Koulu
Ratilainen Tanja pj. Niittyl. koulu 1-6

Elokivi Sari Karhunmäen koulu Vänskä Milla Nepenmäen koulu
Hirvonen-Hukka Teija Jäsensihteeri Saastamoinen Laura Lyseon peruskoulu
Väisänen Jaakko Tulliportin normaalikoulu Nevalainen Sari Pyhäselän koulu
Kasurinen Antti Pielisjoen koulu Tiippana Anu Pielisjoen koulu
Koukkunen Johanna Marjalan koulu 1-4 Litja Kari
Lyseon peruskoulu
Leinonen Mika Heinävaaran koulu Kiiski Mikko Pyhäselän koulu ja lukio
Matveinen Tiina Louhiojan koulu Malinen Hanna-Kaisa Mutalan koulu
Rauma Riitta Lyseon lukio Westman Maria Karsikon koulu
Korhonen Anna Noljakan kouu Keijonen Anna
Rantakylän normaalikoulu
Hämäläinen Kaisa
Utran koulu
Riihinen Tytti
Utran koulu
Mäkitalo Terhi Tarpojan päiväkoti Helander Hannu Pilke päiväkodit
Pakarinen Heidi PLM Suvanto Maria Soutajanpuiston pk.

Kokouksiin kutsuttuna OAJ:n valtuutettu Mari Hämäläinen.

Lastentarhanopettajien tiedottajana toimii Pia Väänänen, pia.vaananen@joensuu.fi.


JUKO RY:N PÄÄLUOTTAMUSMIES:

KIRSI VUORI
Rantakatu 20, henk.yksikkö
80100 Joensuu
puh. 0500 577 816


OPETUSALAN LUOTTAMUSMIESTEN KANSLIATUNNIT:

TERO KEMILÄINEN

puh. 050-562 5942

Karsikon koulu, Sirkkala
Tero.Kemilainen@joensuu.fi
peruskoulu

Kansliatunti: ti klo 8-9



MIKA LEINONEN (VaraPLM)

Heinävaaran koulu

Mika.Leinonen@edu.joensuu.fi

peruskoulu
kansliatunti: pe klo 12-13


KARI LITJA
Joensuun Lyseon peruskoulu
kansliatunti: ma klo 13-14




TANJA RATILAINEN
OAJ Joensuu pj
puh.050-5934 472
Niittylahden koulu Tanja.Ratilainen@edu.joensuu.fi
peruskoulu kansliatunti: ke klo 13.30-14.30




JUHA PIHLMAN
puh. 0400-378002
Joensuun lyseon lukio juha.pihlmanl@edu.joensuu.fi
lukio kansliatunti pe klo 14.15 - 15.00




MARI HÄMÄLÄINEN puh. 044-0209778
Mutalan koulu

mari.hamalainen@edu.joensuu.fi

kansiatunti: ti 14-15













TYÖSUOJELUVALTUUTETTU:
PAULI RAAPPANA (koulut yms.)
Rantakatu 20, Henk.yksikkö
puh.050 421 0016

Pauli.Raappana@joensuu.fi


TARJA RAAPPANA (päiväkodit)


tarja.raappana@joensuu.fi


Yhteysopettajat:

Koulu Yhteysopettaja Sähköpostiosoite
Aikuislukio Pesonen Mari mari.pesonen@edu.joensuu.fi
Enon koulu Eskelinen Riitta riitta.eskelinen@edu.joensuu.fi
Hammaslahden koulu Pietilä Anni anni.pietila@edu.joensuu.fi
Iiksenvaaran koulu 1-6 Tiina Pitkänen tiina.pitkanen@edu.joensuu.fi
Itä-Suomen koulu Punkari Saku saku.punkari@itasuomenkoulu.fi
Kanervalan koulu 1-6
JMeriläinen Iiro
iiro.merilainen@edu.joensuu.fi
Karhunmäen koulu
Elokivi Sari
sari.elokivi@edu.joensuu.fi
Karsikon koulu 1-6 Kemiläinen Tero tero.kemilainen@joensuu.fi
Heinävaaran koulu Pussinen Maija maija.pussinen@edu.joensuu.fi
Louhiojan koulu Matveinen Tiina tiina.matveinen@edu.joensuu.fi
Lyseon lukio Mielonen Esko esko.mielonen@edu.joensuu.fi
Lyseon lukion aikuislinja Pesonen Mari mari.pesonen@edu.joensuu.fi
Lyseon peruskoulu 7-9 Litja Kari kari.litja@edu.joensuu.fi
Marjalan koulu 1-4 Koukkunen Johanna johanna.koukkunen@edu.joensuu.fi
Mutalan koulu Hämäläinen Mari mari.hamalainen@edu.joensuu.fi
Nepenmäen koulu Lehmus Johanna johanna.lehmus@edu.joensuu.fi
Niittylahden koulu Hakulinen Päivi paivi.hakulinen@edu.joensuu.fi
Noljakan koulu Korhonen Anna anna.korhonen@edu.joensuu.fi
Tulliportin koulu 7-9 ja lukio Väisänen Jaakko
jaakko.vaisanen@uef.fi
Tulliportin koulu 1-6 Ruotsalainen Päivi paivi.ruotsalainen@uef.fi
Pataluodon koulu Laukkanen Jari jari.laukkanen@edu.joensuu.fi
Pielisjoen koulu Tiippana Anu anu.tiippana@edu.joensuu.fi
Pyhäselän koulu Tahvanainen Päivi paivi.k.tahvanainen@edu.joensuu.fi
Pyhäselän lukio Kiiski Mikko mikko.kiiski@edu.joensuu.fi
Rantakylän normaalikoulu Keijonen Anna anna.keijonen@uef.fi
Reijolan koulu 1-6 Juntunen Anne
anne.juntunen@edu.joensuu.fi
Rekivaaran koulu 1-6 Hämäläinen Auli auli.hamalainen@edu.joensuu.fi
Seutuopisto
Suhmuran koulu 1-6 Hyttinen Sari sari.hyttinen@edu.joensuu.fi
Steinerkoulu Koskinen Sari sari.koskinen@jnssteiner.fi
Tarpojan päiväkoti
Mäkitalo Terhi
terhi.makitalo@joensuu.fi
Tikkamäen koulu Papunen Leena leena.papunen@
Tuupovaaran koulu 1-6 Voutilainen Virpi virpi.voutilainen@joensuu.fi
Uimaharjun koulu 1-9 Sorjonen Jonna
jonna.sorjonen@edu.joensuu.fi
Utran koulu 1-6 Pakarinen Mari mari.pakarinen@edu.joensuu.fi
Yhteiskoulun lukio Strengell Lauri lauri.strengell@edu.joensuu.fi