Yhteystiedot

Hallitus

Varsinaiset Jäsenet Koulu Varajäsenet Koulu
Ratilainen Tanja pj. Niittyl. koulu 1-6

Elokivi Sari Karhunmäen koulu Korhonen Anna Noljakan koulu
Hirvonen-Hukka Teija Jäsensihteeri Saastamoinen Laura Lyseon peruskoulu
Väisänen Jaakko Tulliportin normaalikoulu Joenväärä Sari Pyhäselän koulu
Kasurinen Antti Pielisjoen koulu Tiippana Anu Pielisjoen koulu
Kiiski Mikko
Pyhäselän koulu ja lukio
Litja Kari
Lyseon peruskoulu
Leinonen Mika Heinävaaran koulu Hämäläinen Auli Rekivaaran koulu
Matveinen Tiina Louhiojan koulu Malinen Hanna-Kaisa Mutalan koulu
Rauma Riitta Lyseon lukio Westman Maria Karsikon koulu
Keijonen Anna
Rantakylän normaalikoulu
Vänskä Mirja Nepenmäen koulu
Heikkinen Asta
Utran koulu
Riihinen Tytti
Utran koulu
Mäkitalo Terhi Tarpojan päiväkoti Helander Hannu Pilke päiväkodit
Suvanto Maria
Soutajanpuiston pk.
Vänttinen-Parkkonen Jonna Ollilan päiväkoti

Kokouksiin kutsuttuna OAJ:n valtuutettu Mari Hämäläinen.

Lastentarhanopettajien tiedottajana toimii Pia Väänänen, pia.vaananen@joensuu.fi.


JUKO RY:N PÄÄLUOTTAMUSMIES:

KIRSI VUORI
Rantakatu 20, henk.yksikkö
80100 Joensuu
puh. 0500 577 816


OPETUSALAN LUOTTAMUSMIESTEN KANSLIATUNNIT:

TERO KEMILÄINEN

puh. 050-562 5942

Karsikon koulu, Sirkkala
Tero.Kemilainen@joensuu.fi
peruskoulu

Kansliatunti: ti klo 8-9



MIKA LEINONEN (VaraPLM)

Heinävaaran koulu

Mika.Leinonen@edu.joensuu.fi

peruskoulu
kansliatunti: pe klo 12-13


KARI LITJA
Joensuun Lyseon peruskoulu
kansliatunti: ma klo 13-14




TANJA RATILAINEN
OAJ Joensuu pj
puh.050-5934 472
Niittylahden koulu Tanja.Ratilainen@edu.joensuu.fi
peruskoulu kansliatunti: ke klo 13.30-14.30




JUHA PIHLMAN
puh. 0400-378002
Joensuun lyseon lukio juha.pihlmanl@edu.joensuu.fi
lukio kansliatunti pe klo 14.15 - 15.00




MARI HÄMÄLÄINEN puh. 044-0209778
Mutalan koulu

mari.hamalainen@edu.joensuu.fi

kansiatunti: ti 14-15













TYÖSUOJELUVALTUUTETTU:
PAULI RAAPPANA (koulut yms.)
Rantakatu 20, Henk.yksikkö
puh.050 421 0016

Pauli.Raappana@joensuu.fi


TARJA RAAPPANA (päiväkodit)


tarja.raappana@joensuu.fi


Yhteysopettajat:

Koulu Yhteysopettaja Sähköpostiosoite

Enon koulu Merilä Tiina tiina.merila@edu.joensuu.fi
Hammaslahden koulu Putto Eija eija.putto@edu.joensuu.fi
Iiksenvaaran koulu Pirinen Tiina tiina.pirinen@edu.joensuu.fi
Itä-Suomen koulu Punkari Saku saku.punkari@itasuomenkoulu.fi
Kanervalan koulu 1-6
Meriläinen Iiro
iiro.merilainen@edu.joensuu.fi
Karhunmäen koulu
Elokivi Sari
sari.elokivi@edu.joensuu.fi
Karsikon koulu 1-6 Kemiläinen Tero tero.kemilainen@joensuu.fi
Heinävaaran koulu Pussinen Maija maija.pussinen@edu.joensuu.fi
Kiihtelysvaaran koulu Voutilainen Virpi virpi.voutilainen@joensuu.fi
Louhiojan koulu Matveinen Tiina tiina.matveinen@edu.joensuu.fi
Lyseon lukio Mielonen Esko esko.mielonen@edu.joensuu.fi
Lyseon lukion aikuislinja Pesonen Mari mari.pesonen@edu.joensuu.fi
Lyseon peruskoulu 7-9 Litja Kari kari.litja@edu.joensuu.fi
Marjalan koulu 1-4 Kinnunen Sanni-Kaisa sanni-kaisa.kinnunen@edu.joensuu.fi
Mutalan koulu Hämäläinen Mari mari.hamalainen@edu.joensuu.fi
Nepenmäen koulu Lehmus Johanna johanna.lehmus@edu.joensuu.fi
Nepenmäen koulu Kontinen Jenna jenna.kontinen@edu.joensuu.fi
Niittylahden koulu Hakulinen Päivi paivi.hakulinen@edu.joensuu.fi
Noljakan koulu Korhonen Anna anna.korhonen@edu.joensuu.fi
Tulliportin koulu 7-9 ja lukio Väisänen Jaakko
jaakko.vaisanen@uef.fi
Tulliportin koulu 1-6 Ruotsalainen Päivi paivi.ruotsalainen@uef.fi
Pataluodon koulu Laukkanen Jari jari.laukkanen@edu.joensuu.fi
Pielisjoen koulu Tiippana Anu anu.tiippana@edu.joensuu.fi
Pyhäselän koulu Joenväärä Sari sari.joenvaara@edu.joensuu.fi
Pyhäselän lukio Kiiski Mikko mikko.kiiski@edu.joensuu.fi
Rantakylän normaalikoulu Keijonen Anna anna.keijonen@uef.fi
Reijolan koulu 1-6 Kauppinen Minna
minna.kauppinen@edu.joensuu.fi
Rekivaaran koulu 1-6 Hämäläinen Auli auli.hamalainen@edu.joensuu.fi
Seutuopisto
Suhmuran koulu 1-6 Hyttinen Sari sari.hyttinen@edu.joensuu.fi
Steinerkoulu Koskinen Sari sari.koskinen@jnssteiner.fi

Tikkamäen koulu Papunen Leena leena.papunen@
Tuupovaaran koulu Niemeläinen Katja katja.niemelainen@edu.joensuu.fi
Uimaharjun koulu 1-9 Sorjonen Jonna
jonna.sorjonen@edu.joensuu.fi
Utran koulu Pakarinen Mari mari.pakarinen@edu.joensuu.fi
Yhteiskoulun lukio Rauma Riitta riitta.rauma@edu.joensuu.fi